O meni
Sem kognitivno-vedenjska svetovalka, mentorica in predavateljica. Po izobrazbi sem mag. psihosocialne pomoči.
Soočanje s hudo obliko tesnobe, ki je pomembno zaznamovalo moje otroštvo, me je sprva usmerilo na dragoceno pot dela na sebi in raziskovanja poti iz stiske, kasneje pa vodilo v magistrski študij psihosocialne pomoči. S kontinuirano skrbjo za osebno rast, strokovnimi izpopolnjevanji ter z neprecenljivimi osebnimi in delovnimi izkušnjami sem prišla do znanja, ki ga s predanostjo delim s tistimi, ki se odločijo izboljšati svoje življenje.
Izvajam storitve psihosocialnega svetovanja za otroke, mladostnike in odrasle v okviru individualne, partnerske, družinske ter skupinske oblike dela. Poleg tega pa s predavanji in delavnicami sodelujem s podjetji, javnimi in zasebnimi zavodi ter društvi. Pri nudenju psihološke in socialne pomoči posebno pozornost posvečam celostni obravnavi posameznika ter po potrebi vključevanju pomembnih drugih. Specializirana sem za obravnavo anksioznosti, delujem v okviru Centra za anksioznost. Nemalokdaj pa na moja vrata potrkajo tudi pari, ki si želijo razrešitve težav v odnosu in izpolnjujočega partnerstva. Opravljam tudi vlogo direktorice Krovnega inštituta za psihosocialno pomoč in svetovanje (KIPS), ki med drugim skrbi za povezovanje in nudenje podpore strokovnjakom. V okviru omenjenega inštituta delujem kot mentorica kar nekaj stanovskim kolegom. Svoje strokovno znanje kontinuirano nadgrajujem z aktivnimi udeležbami na izobraževanjih, s samostojnim raziskovalnim delom in objavo različnih prispevkov. Imam 11 let delovnih izkušenj z mladostniki. Več let sem delovala kot asistentka za področje psihosocialne pomoči in svetovanja na Fakulteti za uporabne družbene študije, pri čemer sem svoje znanje in izkušnje prenašala na študente omenjenih področij. V zavedanju vloge etičnega delovanja sem pred leti napisala Kodeksa etike v psihosocialnem svetovanju Slovenije.
Obožujem morje, knjige, športne aktivnosti in popotniška raziskovanja. Z družino živim v okolici Nove Gorice.
V vsakem, ki poišče mojo poMOČ, odkrijem delček sebe, ki sem nekoč bila. Ker je na poti osvoboditve od strahov in hude tesnobe uspelo meni, verjamem, da lahko uspe vsakomur!
Daša Cek Stepančič
DIPLOMSKO IN PODIPLOMSKO IZOBRAŽEVANJE
- Fakulteta za vede o zdravju, smer Zdravstvena nega (zaključek jul. 2011)
- Fakulteta za uporabne družbene študije, mag. študij Psihosocialna pomoč (zaključek sept. 2018)
DODATNA IZOBRAŽEVANJA
- Pedagoško-andragoško izobraževanje (Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem, zaključek jun. 2014)
- Kolegialno podpiranje s pomočjo veščin coachinga (Zavod RS za šolstvo, zaključek feb. 2016)
- Strategije razvijanja čustvene inteligentnosti in učinkovite komunikacije (Zavod RS za šolstvo, zaključek dec. 2016)
- EFT (EFT International, zaključek 2. stopnje maj 2020)
- Naučite svojega otroka razmišljati (Nastja Mulej, zaključek jun. 2020)
- Terapija sprejemanja in predanosti (ACT) (center Persona, mar. 2021)
- Koncepti in veščine obravnave anksioznosti/depresije (center Persona, nov. 2021-jun. 2022)
ČLANKI IN PUBLIKACIJE
Logoterapevtski holistični vidiki vzgoje in izobraževanja (logopedagogika) – v znanstveni monografiji Logoterapija, psihoterapija in posledice (ne)smisla (avtorji Sebastjan Kristovič, Daša Cek Stepančič, Jasmina Kristovič idr., 2018)
Kljubovati izzivom sodobnega časa z vzgojo z ljubeznijo in redom – v pedagoški reviji Educa (marec/april 2019, letnik XXVIII)
Kodeks etike v psihosocialnem svetovanju Slovenije (november 2021)
INTERVJUJI
Za več kliknite izbrano vsebino
DRUGE DELOVNE IZKUŠNJE
- Šolski center Nova Gorica – Gimnazija in zdravstvena šola (delovno mesto profesorice, 2011-2022)
- Fakulteta za uporabne družbene študije (delovno mesto asistentke za področje psihosocialne pomoči in svetovanja, 2018-2021)